piątek, 19 października 2012

Przetwarzanie obrazów cyfrowych za pomocą programu Gimp

Biblioteka Pedagogiczna w Elblągu zaprasza do wzięcia udziału w bezpłatnym kursie e-learningowym "Przetwarzanie obrazów cyfrowych za pomocą programu GIMP", który rozpoczyna się 29 października 2012r. na stronie Bibliotecznego Centrum Zdalnej Edukacji.
Proponujemy Państwu udział w kursie w pełni realizowanym przez Internet. Wielką zaletą tej formy jest to, że to Państwo będą decydować o czasie i miejscu nauki.
GIMP jest popularnym narzędziem przetwarzania grafiki cyfrowej. Można przy jego użyciu tworzyć obrazy graficzne, jak też modyfikować już istniejące. Proponowany kurs rozszerza zakres wiedzy praktycznej z technologii informacyjnej. Technologia informacyjna dynamicznie się rozwija, korzystamy z multimediów, rozwinęła się fotografia cyfrowa. Fotografowanie stało się czynnością powszechną. Dobrze by było jeszcze umieć dokonywać obróbki zdjęć: kadrować, retuszować, dokonywać zmiany kolorów, czy łączyć kilka zdjęć w jedno. Korzystając z tego kursu, można poszerzyć swoją wiedzę z grafiki, która przyda się do pracy ze zdjęciami. Kurs opracowano w wersji GIMP 2.6.11.


Aby zapisać się na kurs należy założyć konto na platformie e-learningowej - moodle.wmbp.edu.pl – a następnie zapisać się na kurs (po zalogowaniu się na platformie wybieramy z listy kursów "Przetwarzanie obrazów cyfrowych za pomocą programu GIMP" i po pojawieniu się komunikatu potwierdzamy naszą wolę zapisania się na ww. kurs).

Aby wziąć udział w zajęciach, konieczne jest posiadanie:
  • elementarnych umiejętności korzystania z komputera, Internetu i poczty elektronicznej,
  • komputera z dostępem do: Internetu, Adobe Reader, MS Office,
  • konta poczty elektronicznej.
Bliższych informacji udziela Jadwiga Pawluk – Wydział Promocji i Współpracy z Bibliotekami, 55 237 62 73, e-mail: jadwiga.pawluk@wmbp.edu.pl

Szczegółowy opis kursu
Anna Szeląg

Brak komentarzy: