piątek, 19 października 2012

HotPotatoes: Tworzenie interaktywnych narzędzi dydaktycznych

Biblioteka Pedagogiczna w Elblągu zaprasza do wzięcia udziału w bezpłatnym kursie e-learningowym "HotPotatoes dla początkujących", który rozpoczyna się 5 listopada 2012r. na stronie Bibliotecznego Centrum Zdalnej Edukacji. Proponujemy Państwu udział w kursie w pełni realizowanym przez Internet. Wielką zaletą tej formy jest to, że to Państwo będą decydować o czasie i miejscu nauki.

HotPotatoes to proste w użyciu i darmowe oprogramowanie, umożliwiające tworzenie interaktywnych materiałów dydaktycznych, obsługiwanych przez wszystkie standardowe przeglądarki internetowe. Jest to pakiet sześciu aplikacji, pozwalających szybko i łatwo tworzyć ćwiczenia online typu: testy wyboru, krzyżówki, ćwiczenia z lukami, rozsypanki, itp.


Zapisy na kurs prowadzone są bezpośrednio na stronie Bibliotecznego Centrum Zdalnej Edukacji do 4 listopada 2012r. Liczba miejsc ograniczona.

Aby zapisać się na kurs należy założyć konto na platformie e-learningowej - moodle.wmbp.edu.pl – a następnie zapisać się na kurs (po zalogowaniu się na platformie wybieramy z listy kursów "HotPotatoes dla początkujących" i po pojawieniu się komunikatu potwierdzamy naszą wolę zapisania się na ww. kurs).

Aby wziąć udział w zajęciach, konieczne jest posiadanie:
  • elementarnych umiejętności korzystania z komputera, Internetu i poczty elektronicznej,
  • komputera z dostępem do: Internetu, Adobe Reader, MS Office,
  • konta poczty elektronicznej.
Bliższych informacji udziela Jadwiga Pawluk – Wydział Promocji i Współpracy z Bibliotekami, 55 237 62 73, e-mail: jadwiga.pawluk@wmbp.edu.pl

Szczegółowy opis kursu
Anna Szeląg

Brak komentarzy: