piątek, 7 września 2012

Tydzień Zakazanych Książek 2012 w Bibliotece!


Już niedługo - od 30 września do 6 października - Tydzień Zakazanych Książek! Podobnie jak przed rokiem Bibliosfera.net aktywnie włącza się w akcję i podsuwa pomysły, które możemy zorganizować w naszych bibliotekach.
Tydzień Zakazanych Książek (Banned Books Week) wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych i jest ściśle związany z pierwszą poprawką do amerykańskiej Konstytucji, która mówi o wolności słowa. Jest to jedno z tych praw, do których Amerykanie przywiązują duże znaczenie. Prawo do wolności słowa traktują bardzo poważnie, jako prawo podstawowe, w pewien sposób są z niego dumni - jako z uosobienia ich wolności.
Chcemy, aby Tydzień Zakazanych Książek był nie tylko akcją uświadamiającą, ale żeby był okazją do zainteresowania ciekawymi przypadkami z historii literatury, zachęcił do czytania, także książek, którym przypięto łatkę niepoprawności politycznej, obyczajowej etc.
Czym skuteczniej zaintrygujemy czytelnika niż aurą tajemniczości, skandalu i etykietką zakazanego owocu? ;-)
TUTAJ znajdziecie wiele inspirujących pomysłów do realizacji w Waszych bibliotekach. Część z nich to Wasze realizacje z zeszłego roku, a część wymyśliliśmy wspólnie w Stowarzyszeniu Bibliosfera.org.

Brak komentarzy: