wtorek, 11 września 2012

40 lat Filii dla Dzieci i Młodzieży MBP w KoninieSwój 40. jubileusz obchodziła dziś Filia dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie. Filia posiada ponad 33 tysiące woluminów. Korzystają z niej głównie dzieci  oraz młodzież z różnych części miasta. Dyrektor MBP Henryk Janasek powiedział, że ta rocznica to ogrom czasu i jednocześnie epizod.W uroczystości udział wzięli: wiceprezydent Konina Dariusz Wilczewski, kierownik Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miejskiego w Koninie Henryk Kuśmirek, bibliotekarze MBP w Koninie i WBPiCAK w Poznaniu, Andrzej Baumgart ówczesny instruktor biblioteki i osoba uczestnicząca - 40 lat temu- w otwarciu Filii dla Dzieci i Młodzieży oraz Joanna Krzyżanek  autorka książek dla dzieci. Dla wszystkich uczestników spotkania był tort w postaci książki oraz baśnie polskie. Tort został zakupiony ze środków Stowarzyszenia Przyjaciół Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie.
Honorowymi gośćmi dzisiejszego jubileuszu byli najmłodsi, podopieczni Przedszkola Bolka i Lolka.
Jubileuszowi towarzyszyła wystawa „Biblioteka ta sama, ale nie taka sama” dotycząca czasów, kiedy filia powstała. Znalazły się na niej płyty winylowe, odtwarzacz płyt „Bambino”, zeszyty, maszyna do pisania, rzutnik do wyświetlania bajek, liczydło, napisy informujące o wydarzeniach i rocznicach.
Podczas spotkania wiceprezydent Konina Dariusz Wilczewski zadeklarował, że bibliotece nie grożą przeprowadzki, co najmniej przez kolejne 40 lat.
tekst i fot.: Emilia Guźnik


Brak komentarzy: