niedziela, 5 sierpnia 2012

Zaopiekuj się książką - patronat SBP

We wrześniu 2012 roku firma SKOK Ubezpieczenia przeprowadzi akcję pod tytułem „Zaopiekuj się książką”. Projekt będzie miał znamiona bookcrossingu - społecznej akcji zachęcającej ludzi do czytania i dzielenia się książką poprzez pozostawianie jej w miejscach publicznych tak, aby każdy mógł z niej skorzystać.
Głównym celem akcji jest popularyzacja czytelnictwa i przywrócenie książkom należnego im miejsca - zamiast leżeć na półce, książki powinny podróżować z rąk do rąk. Należy przypomnieć ludziom, że biblioteka jest żywym miejscem, w którym książki czekają na kolejnego „opiekuna”.

Organizator nawiązał współpracę z wydawnictwem Zysk i S-ka, które zapewni nakład książek niezbędny do przeprowadzenia akcji. Wśród wybranych książek znalazły się m.in.:
  • Bajki dla dzieci. Patriotyczne i wychowawcze. (m.in. Wiersze dla dzieci Gałczyńskiego, Bohaterski miś B. Ostrowskiej czy Bajki A. Mickiewicza)
  • Klasyka humorystycznej literatury angielskiej (Trzech panów w łódce nie licząc psa K. Jerome Jerome)
  • Poezja (m.in. Wiośnin E. Brylla)
  • Tytuły odwołujące się do historii Polski (np. śniwo gniewu Lucie Di Angeli-Ilovan)
  • Literatura podróżnicza Ferdynanda Ossendowskiego
  • A także m.in. Władca pierścieni JRR Tolkiena, czy książki M. Kalicińskiej.
W każdym zakupionym egzemplarzu książki znajdzie się naklejka reklamowa informująca o organizatorze i charakterze inicjatywy, zachęcająca do przeczytania i pozostawienia książki w miejscu publicznym, przekazania jej przyjacielowi, bądź oddania do biblioteki.
źródło:http://www.sbp.pl/artykul/?cid=5835&prev=1

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Everyone loves it when people come together and share thoughts.
Great website, keep it up!

My site iphone unlock