wtorek, 24 lipca 2012

Blogerzy dla Korczaka

22 lipca, w dzień urodzin Janusza Korczaka na blogu Książki Zbójeckie ruszył konkurs dla blogerów zatytułowany Blogerzy dla Korczaka. Jak podają organizatorzy na swej stronie, "konkurs to tak naprawdę jedynie pretekst i przykrywka, aby internauci zechcieli na swoich blogach poświęcić choć jedną notatkę Staremu Doktorowi. To misja, aby pokazać, że polski Internet pamięta o Korczaku i przekazuje innym wiedzę na jego temat."
Nagrodami będą zestawy książek Janusza Korczaka oraz książki dotyczące jego życia oraz historii Żydów, które przekazali sponsorzy i patroni konkursu, a więc: Wydawnictwo W.A.B., Wydawnictwo ISKRY, Ezop Agencja Wydawnicza, Muzeum Historii Żydów Polskich, Ośrodek Badań Korczakianum, oficjalna strona Roku Janusza Korczaka.

Po ogłoszeniu wyników, które będzie miało miejsce 10 grudnia 2012 roku, powstanie specjalny blog, na którym zostaną zamieszczone prace wszystkich uczestników konkursu. Będzie to swoista wystawa oraz jedyny blog w całości poświęcony Korczakowi, a złożony z prac blogerów. Wspaniała pamiątka roku korczakowskiego…

Szczegóły tutaj.

P.B., źródło: instytutksiazki.pl

Brak komentarzy: