wtorek, 21 lutego 2012

Darmowy e-kurs: Przetwarzanie obrazów cyfrowych za pomocą programu Gimp - od 27 lutego 2012

Biblioteka Pedagogiczna w Elblągu zaprasza do wzięcia udziału w bezpłatnym kursie e-learningowym "Przetwarzanie obrazów cyfrowych za pomocą programu GIMP", który rozpoczyna się 27 lutego 2012r. na stronie Bibliotecznego Centrum Zdalnej Edukacji. 

 Proponujemy Państwu udział w kursie w pełni realizowanym przez Internet. Wielką zaletą tej formy jest to, że to Państwo będą decydować o czasie i miejscu nauki.
GIMP jest popularnym narzędziem przetwarzania grafiki cyfrowej. Można przy jego użyciu tworzyć obrazy graficzne, jak też modyfikować już istniejące. Proponowany kurs rozszerza zakres wiedzy praktycznej z technologii informacyjnej. Technologia in-formacyjna dynamicznie się rozwija, korzystamy z multimediów, rozwinęła się fotografia cyfrowa. Fotografowanie stało się czynnością powszechną. Dobrze by było jeszcze umieć dokonywać obróbki zdjęć: kadrować, retuszować, dokonywać zmiany kolorów, czy łączyć kilka zdjęć w jedno.
Korzystając z tego kursu, można poszerzyć swoją wiedzę z grafiki, która przyda się do pracy ze zdjęciami w domu. Kurs opracowano w wersji GIMP 2.6.11.

Aby zapisać się na kurs należy założyć konto na platformie e-learningowej - moodle.wmbp.edu.pl – a następnie zapisać się na kurs (po zalogowaniu się na platformie wybieramy z listy kursów "Przetwarzanie obrazów cyfrowych za pomocą programu GIMP " i po pojawieniu się komunikatu potwierdzamy naszą wolę zapisania się na ww. kurs).

Aby wziąć udział w zajęciach, konieczne jest posiadanie:
• elementarnych umiejętności korzystania z komputera, Internetu i poczty elektronicznej,
• komputera z dostępem do: Internetu, Adobe Reader, MS Office,
• konta poczty elektronicznej.
Szczegółowy opis kursu
 Bliższych informacji udziela Jadwiga Pawluk – Wydział Promocji i Współpracy z Bibliotekami, 55 237 62 73, e-mail: jadwiga.pawluk@wmbp.edu.pl
Anna Szeląg
źródło:http://wmbp.edu.pl/news/539/151/ 

Brak komentarzy: