sobota, 28 kwietnia 2012

SERWIS - Pochwal się imprezami z okazji Tygodnia Bibliotek 8 -15 maja 2012

POCHWAL SIĘ IMPREZAMI W SWOJEJ BIBLIOTECE


Tydzień Bibliotek nadchodzi wielkimi krokami! Redakcja portalu sbp.pl prosi o nadsyłanie wiadomości o imprezach organizowanych w Waszych instytucjach w dniach 8-15 maja 2012 roku. Informacje możecie zamieszczać po zalogowaniu poprzez formularz „Dodaj wydarzenie”.
Zachęcamy także do przyłączenia się do Tygodnia Bibliotek 2012 na facebooku! Tydzień Bibliotek - akcja społeczna realizowana przez wszystkie rodzaje bibliotek, szkoły, ale także media, wydawnictwa i samorządy. Głównym celem programu jest promocja czytelnictwa, popularyzacja bibliotek, ich pracy i osiągnięć jako ważnego elementu rozwoju intelektualnego oraz kulturalnego Polaków.
Hasło tej edycji - „Biblioteka ciągle w grze!” - jest nawiązaniem do piłkarskiego EURO, ale pokazuje również, jak prowadzone w ostatnich kilku latach dyskusje oraz akcje czytelnicze i społeczne wyraźnie ożywiły zainteresowanie bibliotekami.
Hasło ma także inspirować do promowania literatury o sporcie, zwłaszcza piłce nożnej, organizowania wystaw, plakatów czy albumów dotyczących tej tematyki, a także stosowania zasad fair play w życiu codziennym.
źródło:
http://www.sbp.pl/tydzienbibliotek/2012 

Brak komentarzy: