poniedziałek, 27 lutego 2012

SPRAWOZDANIE - Akcja "Ferie 2012" w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Koninie

Zarząd Stowarzyszenia Przyjaciół Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie przeznaczył kwotę 240 zł dla Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie na współfinansowanie akcji "Ferie 2012".
W ramach środków  zakupiono materiały plastyczne, które zostaną wykorzystane w trakcie realizacji  zajęć dla dzieci i młodzieży w okresie ferii zimowych zaplanowanych przez filie Miejskiej Biblioteki Publicznej.
Szczegółowy plan "Ferii 2012" można zobaczyć na stronie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie: http://www.mbp.konin.pl/myphp/banner/2012/ferie/FERIE-2012.pdf

SPRAWOZDANIE Z "AKCJI FERIE 2012 W MIEJSKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W KONINIE" W RAMACH ŚRODKÓW STOWARZYSZENIA PRZYJACIÓŁ MBP KONIN PRZEZNACZONYCH NA WSPÓŁFINANSOWANIE TEJ AKCJI
Stowarzyszenie Przyjaciół MBP Konin zakupiło materiały plastyczne, które zostały wykorzystane podczas organizowanych zajęć w filiach MBP Konin :

FILIA "SIÓDEMKA"

Na czas ferii zimowych Filia „Siódemka” przygotowała dla chętnych dzieci ciekawe zajęcia : wykonanie kartki z okazji Dnia Świętego Walentego, maski karnawałowej oraz ilustracji do przygód Kaya i Gerdy, bohaterów  baśni pt. „Królowa Śniegu. Z kolorowego papieru, cekinów, brokatu, bibuły i innych materiałów plastycznych dzieci wykonały przepiękne prace, które zostały uwiecznione na zdjęciach i zamieszczone na wystawce w bibliotece. 
Fot. Aleksandra Bryl
FILIA "CHORZEŃ" 

-->
Filia Chorzeń zorganizowała dla dzieci zajęcia w czasie ferii zimowych’ 2012. Zajęcia oparte były na książkach F. Simon z serii „Koszmarny Karolek” Uczestnicy  mogli spędzić wolny czas w miłym towarzystwie rówieśników. Zajęcia zostały przeprowadzone wg wcześniej ustalonego programu i zrealizowane w 100%.  Dzieci podczas zajęć oprócz czytania książek o wybrykach Koszmarnego Karolka, wykonały wiele prac plastycznych, i in. ramki do zdjęć, ilustracje, logo Klubu. Wszystko to zamieściliśmy w galerii biblioteki, którą można oglądać do 10 marca. Natomiast by uzupełnić utraconą energię podczas zabawy i innych wyczynów, uzupełniali ją własnoręcznie przygotowanymi koszmarnymi kanapkami.
Fot.Barbara Rymarowicz, Marta MatuszakFILIA "MEDYK"

W czasie ferii zimowych Filia „Medyk” zaproponowała dzieciom zajęcia plastyczne. W pierwszym tygodniu związane one były z obchodzonym 14 lutego Dniem Zakochanych – uczestnicy własnoręcznie robili walentynkowe kartki, których głównym elementem były kolorowe serduszka. Drugi tydzień ferii dzieci spędziły z bohaterami baśni H.Ch. Andersena „Królowa Śniegu”, dla których z waty, białej i kolorowej bibuły, przezroczystej i srebrnej folii oraz szarego papieru tworzyły odpowiednie stroje. 
Fot.Barbara Szmyt, Aleksandra Górska
FERIE W FILII JEDENASTKA


W ramach akcji „Ferie 2012” Filia „Jedenastka” zorganizowała dzieciom ze Szkoły Podstawowej nr 11 ciekawe zajęcia plastyczne, rozrywkowe i komputerowe. Powodzeniem cieszyły się zagadki, łamigłówki, rebusy, krzyżówki oraz malowanki z bohaterami baśni Andersena. Podczas spotkań w bibliotece wykorzystano szereg materiałów plastycznych zakupionych w ramach akcji. Uśmiechnięte buzie dzieci świadczyły o dobrej zabawie. 
Fot.Małgorzata HofmannBrak komentarzy: