poniedziałek, 23 marca 2015

ZAPROSZENIE - VERMEER W INTERPRETACJI Z.G. GMACHOWSKIEGO


Najsłynniejsze dzieło Vermeera Dziewczyna z perłą będzie można oglądać w Galerii nad Książkami Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie przy ul. Dworcowej 13. Na wystawie znajdą się także i inne dzieła tego wybitnego holenderskiego malarza (m.in.: Czytająca list, Lekcja muzyki, Astronom oraz Geograf). A wszystko to za sprawą Zbigniewa Grzegorza Gmachowskiego, który nie po raz pierwszy zmierzył się z unikalnym doborem i harmonią barw oraz zadziwiającym rozproszeniem światła, charakteryzującym dzieła Vermeera.
Gmachowski od 30 lat zawodowo zajmuje się malarstwem, będąc członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Jego obrazy to kopie słynnych artystów. Do tej pory namalował ich już ponad 1000, ale w każdej zawsze dodaje coś od siebie. Prace te trudno odróżnić od oryginałów. Ale największą przyjemność sprawia artyście tworzenie własnych dzieł. Swoje obrazy sprzedaje w Polsce i poza jej granicami.

Wystawa Vermeer w interpretacji Z.G. Gmachowskiego czynna będzie od 28 marca do 14 kwietnia 2015 r. Na wernisaż Miejska Biblioteka Publiczna oraz Miasto Konin zapraszają 28.03.2015 r. o godz. 16.oo.
Brak komentarzy: