środa, 6 lutego 2013

Przetwarzanie obrazów cyfrowych za pomocą programu Gimp 2.6.11

Biblioteka Pedagogiczna w Elblągu zaprasza do wzięcia udziału w bezpłatnym kursie e-learningowym "Przetwarzanie obrazów cyfrowych za pomocą programu GIMP", który rozpoczyna się 8 lutego 2013r. na stronie Bibliotecznego Centrum Zdalnej Edukacji.

Proponujemy Państwu udział w kursie w pełni realizowanym przez Internet. Wielką zaletą tej formy jest to, że to Państwo będą decydować o czasie i miejscu nauki.

GIMP jest popularnym narzędziem przetwarzania grafiki cyfrowej. Można przy jego użyciu tworzyć obrazy graficzne, jak też modyfikować już istniejące.
Proponowany kurs rozszerza zakres wiedzy praktycznej z technologii informacyjnej. Technologia informacyjna dynamicznie się rozwija, korzystamy z multimediów, rozwinęła się fotografia cyfrowa. Fotografowanie stało się czynnością powszechną. Dobrze by było jeszcze umieć dokonywać obróbki zdjęć: kadrować, retuszować, dokonywać zmiany kolorów, czy łączyć kilka zdjęć w jedno.
Korzystając z tego kursu, można poszerzyć swoją wiedzę z grafiki, która przyda się do pracy ze zdjęciami.
Kurs opracowano w wersji GIMP 2.6.11.

Aby zapisać się na kurs należy założyć konto na platformie e-learningowej - moodle.wmbp.edu.pl – a następnie zapisać się na kurs (po zalogowaniu się na platformie wybieramy z listy kursów "Przetwarzanie obrazów cyfrowych za pomocą programu GIMP " i po pojawieniu się komunikatu potwierdzamy naszą wolę zapisania się na ww. kurs).

Aby wziąć udział w zajęciach, konieczne jest posiadanie:
• elementarnych umiejętności korzystania z komputera, Internetu i poczty elektronicznej,
• komputera z dostępem do: Internetu, Adobe Reader, MS Office,
• konta poczty elektronicznej.

Szczegółowy opis kursu

Bliższych informacji udziela Jadwiga Pawluk – Wydział Wspomagania Edukacji i Multimediów, 55 237 62 73, e-mail: jadwiga.pawluk@wmbp.edu.pl
Anna Szeląg

Brak komentarzy: