czwartek, 31 stycznia 2013

„Prezi - nowe oblicze prezentacji” - bezpłatny kurs e-learningowy

Biblioteka Pedagogiczna w Elblągu rozpoczyna zapisy na kurs e-learningowy „Prezi - nowe oblicze prezentacji”, który rozpocznie się 4 lutego 2013 r. na platformie Bibliotecznego Centrum Zdalnej Edukacji.Zapisy prowadzone są bezpośrednio na platformie od 28 stycznia do 4 lutego.Serdecznie zapraszamy do udziału w kursie. Liczba miejsc ograniczona do 30 osób.

Przyzwyczailiśmy się już do prezentacji wykonanych w MS PowerPoint stanowiących dziś tło każdego niemal wystąpienia. Tworzą je nauczyciele, uczniowie, wykładowcy, właściwie wszyscy, którzy „mają coś do powiedzenia” na forum. Tymczasem w „chmurze” istnieje narzędzie, które zupełnie zmienia oblicze prezentacji proponując nam wykonanie prezitacji, gdzie cykl slajdów zastępuje nieograniczony obszar - „wirtualne płótno” - wypełniony różnymi obiektami.
Aplikacją, która zmieniła dotychczasowe oblicze prezentacji jest Prezi. Szybko zyskuje nowych zwolenników zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli na różnych etapach kształcenia. Łatwa w obsłudze, mimo angielskiego interfejsu, wymaga tylko komputera i dostępu do Internetu. Prezitacje tworzymy i przechowujemy w sieci, ale istnieje też możliwość zapisania efektów naszej pracy na dysku i odtwarzania w trybie offline.
Załóż konto na platformie Bibliotecznego Centrum Zdalnej Edukacji, zapisz się na kurs, poznaj Prezi i zmień oblicze swojej prezentacji!
Aby zapisać się na kurs należy założyć konto na platformie e-learningowej - moodle.wmbp.edu.pl - a po zalogowaniu się na platformie wybrać z listy kursów „Prezi - nowe oblicze prezentacji” i po pojawieniu się komunikatu potwierdzić chęć zapisania się na ww. kurs.
Szczegółowy opis kursu znajduje się na stronie http://wmbp.edu.pl/news/655/151/

Brak komentarzy: