środa, 5 grudnia 2012

"Kraszewski.Komputery dla bibliotek" - dotacja dla Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie

Od grudnia tego roku Miejska Biblioteka Publiczna w Koninie udostępni swoim czytelnikom pięć nowych komputerów, które umożliwią korzystanie z bezpłatnego Internetu. A dodatkowe cztery komputery zapewnią bibliotekarzom elektroniczne opracowanie całości zbiorów i udostępnianie ich on-line.

A wszystko to za sprawą dofinansowania ze środków Instytutu Książki, który w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa ogłosił w tym roku program przebiegający pod hasłem „Kraszewski. Komputery dla bibliotek”.
Jego celem jest podniesienie standardu bibliotek publicznych poprzez wyposażenie ich w nowoczesny sprzęt komputerowy. Do programu aplikowało 340 placówek. Dofinansowanie otrzymało 214 bibliotek. Miejska Biblioteka Publiczna w Koninie znalazła się w gronie „szczęśliwców”, otrzymała bowiem dotację w wysokości 19.950 złotych. Zgodnie z regulaminem programu przyznana kwota została wykorzystana na zakup dziewięciu komputerów stacjonarnych z oprogramowaniem oraz licencją programu antywirusowego na trzy lata.
Biblioteka ma nadzieję, że działania te przyczynią się do zwiększenia liczby czytelników odwiedzających biblioteki publiczne w mieście oraz ułatwią miłośnikom książek dostęp do księgozbiorów.

Brak komentarzy: