niedziela, 2 września 2012

Sprawozdanie z akcji "Lato w bibliotece 2012"


Stowarzyszenie Przyjaciół MBP Konin wsparło akcję "Lato w bibliotece 2012" przeprowadzoną w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie.Na ten cel Zarząd Stowarzyszenia przeznaczył kwotę 335,86 zł., za którą zakupiono materiały papiernicze, piśmiennicze i spożywcze. Materiały zostały wykorzystane podczas zajęć w bibliotekach.
Wakacje z bohaterami książek Walta Disneya w Filii Chorzeń
Wakacyjne spotkania 2012 w bibliotece, Filii – Chorzeń MBP w Koninie przebiegały pod hasłem „Wakacje z bohaterami książek Walta Disneya”. Naszych najmłodszych czytelników zaprosiliśmy na dwa tygodnie dobrej zabawy, miło spędzonego czasu oraz mnóstwa atrakcji, które dla nich przygotowaliśmy. W spotkaniach tych uczestniczyła 20 osobowa grupa dzieci od 4 do 10 lat, którzy z różnych względów spędzają wakacje w mieście. Wszystkie spotkania były związane z postaciami bajek Disneya. Środki finansowe, które przekazało Stowarzyszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej pomogły w pełni zrealizować to zadanie. Dzięki zakupionym artykułom papierniczym, spożywczym oraz drobiazgom na nagrody dla uczestników, spotkania te były wypełnione różnymi formami zabawy, kulinarnymi atrakcjami. Biblioteka na czas wakacji stała się kolorową bajkową krainą. Dzieci za tak wspaniałą zabawę zostały nagrodzone upominkami.
tekst i fotografie: Barbara Rymarowicz  
Wakacje w Filii Gosławice-Zamek przebiegały pod hasłem „Spotkajmy się w bibliotece”

Dzieci uczestniczące w zajęciach słuchały opowieści o przygodach Mikołajka. Głośne czytanie zaproponowaliśmy mamom naszych czytelników.
Wysłuchane opowieści dzieci ilustrowały podczas zajęć plastycznych. Prace te wzbogaciły  wystawę zorganizowaną w bibliotece. Podczas zajęć plastycznych powstawały też prace na  temat wybrany przez małych czytelników. Najczęściej były to postaci z ulubionych bajek telewizyjnych: Lunar Jim, strażak Sam, Barbie i wróżki. Starsi czytelnicy korzystali z  propozycji filmowych oraz z bezpłatnego dostępu do Internetu. Dużym zainteresowaniem podczas wakacji cieszyły się gry : scrabble oraz bierki i warcaby.
tekst i fotografie: Alicja Wiśniewska 

W Filii Jedenastka spotkania wakacyjne odbywały się pod hasłem : ,,Wakacje z maskotką". Rodzinka pluszaków zamieszkała na dwa miesiące na bibliotecznej półce. Dzieci odwiedzające bibliotekę bawiły się nimi, ale też malowały farbami ich portrety. Codziennie w bibliotece robiło się wesoło i gwarno, gdy pojawiali się w niej uczniowie SP 11.  Dzieci chętnie brały udział  w zabawach literackich z książką, a  także  w zajęciach plastycznych, korzystając przy tym z różnych materiałów bibliotecznych. Pomysłów nie brakowało. Wymyślano wciąż nowe tematy prac i zabawy. Twórcze postawy dzieci i zapał, zadziwiały panie bibliotekarki. Widać, chętnie spędzały czas w bibliotece. Na zachętę dzieci mogły poczęstować się cukierkami, otrzymywały też od pań bibliotekarek ręcznie wykonywane dyplomy, które sprawiały im ogromną radość. Dużym powodzeniem cieszyły się też gotowe malowanki, krzyżówki, gry planszowe i puzzle. Każdego dnia po zajęciach dzieci zmieniały wystawę prac. Na zakończenie wakacyjnych spotkań otrzymały zakładki do książek.
tekst i fotografie: Małgorzata Hofmann

„Świat książek” – wakacje w Filii Medyk
 
Dzieci, które w wakacje odwiedziły Filię Medyk MBP, nie mogły narzekać na nudę. Uczestniczyły bowiem w szeregu literacko-plastycznych spotkań, związanych ze światem książek. Młodsi czytelnicy dyskutowali o najpiękniejszych baśniach, a nieco starsi przedstawiali propozycje najciekawszych „czytadeł” na lato. Wszystkim jednak największą frajdę sprawiły prace manualne – własnoręczne robienie zakładek do książek oraz projektowanie i wykonanie kartek z pozdrowieniami z wakacji. Pomysłów było co niemiara – nasi goście rysowali, wycinali, naklejali, a z kolorowych kartek, bibuły i innych materiałów powstawały fantastyczne pamiątki z letnich spotkań w bibliotece.
tekst i fotografie: Barbara Szmyt i Aleksandra Górska
Wakacje w Filii Siódemka

Przez dwa wakacyjne miesiące „Siódemka” w każdą środę gościła u siebie dzieci. Zorganizowane zajęcia rozwijające zdolności  plastyczno-manualne odbyły się m. in. dzięki finansowemu wsparciu Stowarzyszenia Przyjaciół Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie. Z przeznaczonej na ten cel kwoty 50zl. zakupione zostały materiały papiernicze umożliwiające wykonanie zaplanowanych zajęć. Uczestnicy wspólnymi siłami tworzyli prace plastyczne, gimnastykowali się i stawiali pierwsze kroki
w Internecie. Dzieci własnoręcznie zrobiły kulę szczęścia, lodowe puzzle, foliowe ważki,
pająki z plastikowych kubeczków i kolorowe kwiatki. Stali uczestnicy obiecali,
że spotkamy się w tym samym gronie na zajęciach w czasie ferii zimowych…
tekst i fotografie: Beata Krakowska i Joanna Kowalczyk


Brak komentarzy: